Baneris viršutinis (478 x 060 px)

Automobiliu dazymas
MIKROAUTOBUSŲ NUOMA
Pokalbiai „prie kavos puodelio” su...
Ar jums reikalingas lazeris? Dažniausia su žodžiu „lazeris“ asociacija siejasi su A. Tolstojaus romano „Inžinieriaus Garino hiperboloidas“ herojum inžinieriumi Garinu. O kaip teisingai pasirinkti lazerį? sužinoti...
 
2010-02-01 Kaminų valymas

Jei gyvenate privačiame name - greičiausiai turite ir kaminą. Deja, ne visi žinome, kad kaminus būtina prižiūrėti. Jei kaminas bus neprižiūrimas - rizikuojame sukelti name gaisrą, pablogės dūmų trauka ir pečiaus darbo efektyvumas, bus labiau teršiama aplinka.

Norint pailginti kamino taranvimo laiką rekomenduojama į kaminą sumontuoti skardinį įdėklą. Skardiniai kaminų įdėklai apsaugo kamino plytas nuo kondensato. Nes kondensatas būna šiltas ir rūgštus. O toks mišinys labai gadina plytas, trumpina jų amžių. Plytos apsaugomos nuo kondensato ir nuo karščio. Jei kaminas lauke apskardinamas iš išorės tai apsaugo nuo saulės ir vandens poveikio (vanduo ypač pavojingas jei patenka į ertmes tarp plytų, o žiemą užšąla).

Kaminų skardinimas - pakankamai brangus, ne visiems "įkandamas" būdas. Tačiau kaminų valymas yra dar svarbesnis kaminų priežiūros darbas, kainuoja nemažai, o naudos atneša labai daug. Gal ne tiek atneša naudos, kiek apsaugo nuo galimos žalos. Jei kaminas nevalytas - jis užsineš. Užneštas kaminas gali iš vidaus užsidegti. Užnešo kamino skersmuo sumažėja, dėl to suprastėja ir dūmų trauka. Kaminų valymas yra griežtai nustatyas priešgaisriniuose reikalavimuose. Pagal priešgaisrinės saugos reikalavimus kaminas turi būti valomas bent kartą per metus.

Kaminą valytis galite patys arba patikėti tuo užsiimančiai įmonei. Dažniausiai tokias paslaugas teikia ir skardinimo įmonės. Jei valysite kaminą patys reiks tvirtos virvės, svarmens ir šepečio. Užlipus ant stogo reiks į kaminą leisti šepetį pririštą ant virvės ir svarmenį šalia šepečio. Ir tokiu būdu kilnodami virvę aukštyn ir žemyn išvalysite kaminą. Reikai būti labai atsargiems, kad virvė nenutrūktų ar šepetys neužstrigtų kamine. Nes šepečiui užstrigus tikrai reiks daug išradingumo kol jį "iškrapštysite". Ir tai kainuos tikrai nemažai. Ūkinių prekių parduotuvėse būna specialių šepečių ir sujungiamų vamzdžių kaminų valymui. Iš vamzdžių sujungiate (susukamais sriegiais) jums reikiamo ilgio kartį, o jos gale prisukate šepetį. Naudojantis tokiais įrankiais iki minimumo sumažėja tikimybė, kad šepetys užstrigs kamine, nereikia naudoti svarmens. Nebekyla problemų ir dėl netvirtos, galinčios nutrūkti virvės. Kaminų valymas Kaune darbus atlieka UAB "Skardlanksta". Kamino valymas priklausomai nuo kamino dydžio, jo būklės ir sudėtingumo užlipti kainuos nuo 50 iki kelių šimtų litų. Didelių pramonių pastatų kaminų valymas - sudėtingesnė procedūra, reikalaujanti didesnių lėšų ir sudėtingesnės technikos.


 

2010-02-12 - Picos i namus Kaune
Gyvenate Kaune ir užsimanėte picos? Ką daryti? Variantų išties nemažai... Pirmas variantas - sėdate į automobilį ar pėsti einate iki... daugiau >>>

PATALYNE

Poliravimas